Taze Kavrulmuş Türk Kahvesi

16.9.2020

Taze Kavrulmuş Türk Kahvesi Siparişi vermek ve Türk Kahvesi ile ilgili merak edilen tüm bilgileri öğrenebilmek adına bu içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Türk kahvesine genel olarak bakıldığında, bir içerek olarak değil bir kültürü temsil ettiğini hemen hepimiz bilmekteyiz. Dünya üzerinde bilinen ve sevilen lezzet olan Türk Kahvesi aslında Yemen topraklarından günümüze gelmektedir. Tarihine baktığımızda Türk Kahvesi 15. Yüzyıllarda ortaya çıkmış ve Yemen´den Kahire ve Mekke´ye kadar yayılmış bir lezzettir.

Osmanlı tarihçilerine göre Türk Kahvesi 1640 yıllarında ozamanki adı Konstantinopolis olan İstanbul´da açılmış olan bir kahve dükkanında satışa sunulmuştur. Kelime anlamına baktığımızda kahve altı demek olan ve arapça kelimesi qahwah olarak türeyerek günümüze gelen Türk Kahvesi ismidir.

Amerika´da yapılan bazı araştırmalara göre düzenli olarak türk kahvesi tüketmenin, kahve tüketmeyen insanlara göre üçte bir oranla daha az sayılarda astım olduğu ortaya çıkmıştır. Aynı zamanda bir kahvenin üzerinden yükselen buharının üç adet portakal ile eşdeğer miktarda antioksidan içerdiği ortaya çıkmıştır. Antioksidanlar insanlarda kanser ve kalp krizini önlemektedir. Dünya genelinde ortalama her yıl 400 milyar fincan kahve tüketilmektedir. Bu da ürünün ne kadar popüler bir ürün olduğunu ortaya koymaktadır.

Bir kahve tohumu ekildiğinde, tüketilebilir meyvesinin ürün vermesi beş yıl alır. Kahve çekirdekleri, sıcaklıktan, toprak yapısından, yükselti, yağış, kuruluk ve toplandıklarındaki olgunluk seviyelerinden etkilenmeleri bakımından şarap yapılan üzümlerle benzerlik göstermektedir. Kahve popülerliğini aslında hemen hemen her tatla iyi karışmasına borçludur.

İçtiğiniz kahvenin kalitesini anlamak amacıyla köpüğüne bakabilirsiniz. Köpüğü yumuşak ve kadifemsi bir kıvamda ve bol ise içmiş olduğunuz kahve kaliteli bri kahvedir. Bizler Koz Kuruyemiş olarak tüm ürünlerimizde olduğu gibi, satışını sunduğumuz kavrulmuş ürünler kategorisinde bulunan Türk Kahvesi ürünü için de idaalıyız. Sizlerde en kaliteli kahveleri tüketmek istediğinizde, hemen internet sitemizden siparişlerinizi verebilirsiniz. Firmamıza verilen siparişlerin tamamı aynı gün içerisinde size ulaştırılmak adına servis edilmektedir.

UNESCO tarafından koruma altına alınmış olan Türk Kahvesi 2013 yılında BAKÜ´de gerçekleştirilen UNESCO Somut Olmayan Mirasın Korunması Hüketlerarası Komitesinde, kültürel mirası temsili listesine kaydedilmiştir.

Sizlerde her zaman en iyi kahveye erişebileceğiniz, online satış sitemiz üzerinden siparişlerinizi verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Koz Baklava Açıldı
  Koz Kuruyemiş iştiraki olan Koz Baklava Kadıköy´de siz değerli müşterilerine en lezzetli tatlıları ulaştırmak ve taddırmak adına hizmet vermeye başladı.
 • Medjoul Hurma Fiyatları
  Yüksek Besin Değerleri | Uygun Fiyatlı Hurma Çeşitleri burada! Koz Kuruyemiş online satış sitesinden Medjoul Hurma Fiyatları öğrenmek çok kolay! Hemen ziyaret edin.
 • Kaju Fıstığı Hakkında Bilgiler
  Kaju Fıstığı Hakkında Bilgilere Koz Kuruyemiş sayfasında yer alan bu içerik aracılığı ile ulaşabilir ve herkesin bayılarak tükettiği kaju kuruyemişi ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp