Türk Kahvesi Tüketmenin Yararları

11.9.2020

Türk Kahvesi Tüketmenin Yararları ile ilgili bazı bilgileri Koz Kuruyemiş kurumsal web sitesi aracılığı ile siz değerli web ziyaretçilerimiz ile paylaşmaktayız. Hemen bu başlık altında içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Uzmanların önerisine ve araştırmalarına göre her tün 2 fincan Türk Kahvesi tüketmenin kolon ve kalın bağırsak kanserine yakalanmayı %25, bağırsak kanserini ise %45 oranlarında azalttığı görülmektedir. Türk kahvesinin yararları saymakla bitmez, türk kahvesini tükettikten sonra insan vücudu anında farklı bazı değişimleri yaşamaktadır. Enerji akışını hemen etkileyecek olan kahve yetişkinlerde 5 ile 7 saat arasında etkisini kaybedecektir. Tabi herşeyin fazlası zarar olduğunu bilmemiz gerekli, kahveninde fazla tüketilmesi oldukça zararlıdır. Aşırı dozda kahve tüketirseniz, uykusuzluk ve mide problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Genel olarak ülkemizde Türk Kahvesi yemeği yedikten sonra tüketilmektedir. Yemekten sonra kahve tüketilmesi ile beraber kişilerin sindirimine yardımcı olucu özelliği ortaya çıkmaktadır. Şekersiz kahveyi tüketen kişilerde kilo ve mide problemlerini önleyici özelliği bulunmaktadır. Kahve tüketen kişilerin hafızası güçlenmekte ve kendilerini normalden daha zinde hissetmelerini sağlayacaktır.

Türk Kahvesinin Bazı Bilinen Yararları

* Kolay nefes almanızı sağlar.
* Kolesterolü düşürmektedir.
* %40 oranlarında ağrı kesici etkisi vardır.
* Meme kanseri riskini azaltacaktır.
* %50 oranlarında siroz riskini azaltıcıdır.
* Dİyabet ve parkison rahatsızlıklarını önleyicidir.
* Pankreas kanseri riskini azaltmaktadır.
* Depresyona iyi gelir.

ve son olarak sevdiklerinizle içtiğiniz bir kahvenin 40 yıl hatrı vardır.

Sizlerde Koz Kuruyemiş´in özenle hazırlayarak paketlemiş olduğu türk kahvesi ürününü denemek için, sitemizde yer alan kavrulmuş ürünler sekmesi üzerinden ürünü sipariş verebilir ve adresinize kaliteli bir türk kahvesinin ulaşmasını talep edebilirsiniz.

Kurulduğu günden bu yana kalitesinden asla ödün vermeyen Koz Kuruyemiş´in, türk kahvesi konusunda oldukça iddaalı olduğunu bilmenizi ister ve sizleri türk kahvesi ürünümüzü denemeye davet ederiz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Kaliteli Kavrulmuş Fındık
  En İyi ve En Kaliteli Kavrulmuş Fındık ürünlerine Koz Kuruyemiş kalitesi ile üretilen, kavrulma işlemi yapılan ürünlerle erişebilirsiniz. Fındık hakkında merak edilen bilgileri sizlerle paylaşalım.
 • Datça Bademi Nedir? Neden Tercih Edilmeli
  Firmamızın bünyesinde satışını yaptığımız datça badem içi ürünü ile ilgili merak edilen bazı bilgileri sizlerle paylaştığımız bu içeriğimizi hemen inceleyebilir ve sorularınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
 • Tam Kıvamında Aşure İçin Malzemeler
  Tam Kıvamında Aşure İçin Uygun Malzemelere Koz Kuruyemiş´in kurumsal satış sitesi aracılığı ile erişebilirsiniz. Lezzetli aşureler için gerekli olan tüm ürünler firmamızın sitesinden erişebilirsiniz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp