Tuzlu Fıstık İçi Besin Değerleri ve Yararları

6.4.2020

Tuzlu Fıstık İçi Besin Değerleri ve Yararları ile ilgili bilgileri sizler için hazırlamış olduğumuz bu içerik üzerinden inceleyebilirsiniz.

Aile ortamlarının en ekonomik ve en fazla tercih edilen çerezi olan tuzlu fıstık içi, ülkemizde pek çok mekanda, eğlence organizasyonlarının yer aldığı ortamlarda tüketildiği bir üründür. Bir çok kuruyemiş ürününde olduğu gibi genellikle hoş sohbet, muhabbet ortamlarında da eksik olmayan bir üründür. Sıcak olarak da, soğuk olarak da lezzetli bir şekilde tüketilebilmektedir. Pek çok içeceğin yanında tüketilen bu ürünü rahatlıkla servis edebilirsiniz. Gençlerinde yaşlılar kadar beğendiği bir ürün olan tuzlu fıstık Koz Kuruyemiş kalitesi ile sizlere ulaştırılabilmektedir.

Tuzlu fıstık baklagiller ailesindendir. İçeriğinde yüksek yağ oranı bulunmaktadır. Ürün protein bakımından zengin bir üründür. İçeriğinde kaliteli karbonhidrat bulundurur. Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş başta olmak üzere Doğu Akdeniz ve Güney Doğu Anadolu bölgesinde yetiştirilir.

Tuzlu fıstık yer fıstığı bitkisinde yer alan meyvelerinden bir kısmının işlenmesi ile ortaya çıkmaktadır. Su,  un ve tuzdan oluşan karışımla ortalama 125 derecede kavrulmaktadır. Tuzlu fıstığın en son sizlere ulaşan hali bu kavrulma tekniği ile ortaya çıkmaktadır.

Ortalama rakamlarla tuzlu fıstık kuruyemişinin kalorisi ve besin değerleri ise şu şekildedir;

Ortalama 1000 Gram olan tuzlu fıstıkta 570 kalori ( ortalama ) bulunmaktadır. Bu kalori miktarı üzerinden düşündüğümüzde yeterli ve düzenli olarak fıstık tüketirseniz, gün içinde sizlere enerji ve iş ortamında yüksek performans sunacaktır. Ortalama 150 - 160 Gram olan tuzlu fıstığın protein değeri ise 40.2 g´dır. 14.8 Karbonhidrat, 77.5 g yap miktarı ( ortalama ) bulunmaktadır.

Tuzlu Fıstık Kuruyemiş Ürünü Faydaları

* Sigara ve alkol tüketimi durumunda bunların beden üzerinde yaratacağı olumsuz etkilere karşı kendinizi tuzlu fıstık ile koruyabilirsiniz.

* Tuzlu fıstık kuruyemişi yağ oranı birçok zeytinyağı ile eşdeğer yağ oranına sahiptir.

* Kanser vakalarına karşı etkili besinler arasında bulunmaktadır.

* Kalsiyum minerallerini içermesinden dolayı sinir iletimi ve kas gücünüzün tüm görevlerini başarıyla yapmasını sağlar.

* Kanın pıhtılaşmasını engelleyici özelliği bulunur.

* Akciğerler için iyi bir iltihap gidericidir.

* Öksürüğü sökmeye ve gögsünüzü yumuşatması ile hastalığınızı hafif atlatmanıza yardımcı olur.

* Safra kesesi ve böbrekleriniz ile ilgili sorunlarınızda tuzlu fıstık, ağrılara iyi gelecektri.

* Hem zihinsel hemde fiziksel yorgunluğunuzu giderecektir.

* Kolesterolü düzenler.

* Kan dolaşımınızı hızlandırır ve zihninizi güçlendirir.

* Cinsel arzulamayı belirgin bir şekilde arttırmaktadır.

* Kalp sağlığı için yararlıdır.

* İçinde bulunan B3 ve B1 vitaminleri sebebi ile kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olur.

Sizlerde bu muheşem faydalara sahip olan tuzlu fıstık ürününü hemen Koz Kuruyemiş kalitesi ile web sitemiz üzerinden sipariş verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Yeni Yılda Tüketilen Kuruyemişler
  Yeni Yılda Tüketilen Kuruyemiş çeşitlerinin tamamı Koz Kuruyemiş ile sizlere sunulmaktadır. Üstelik siparişleriniz aynı gün içerisinde tarafınıza teslim edilmek üzere paketlenerek servis araçlarına yüklenilebilmektedir.
 • Kalp Dostu Badem Çeşitleri Nelerdir
  Kalp Dostu Badem Çeşitleri Nelerdir? Sıcak iklimlerin hakim olduğu memleketlerde yetişmeye oldukça elverişli olan badem ürünü insanların sağlığına iyi gelen besinler arasında bulunmaktadır. Acı ve tatlı olarak ikiye ayrılan badem çeşidi vardır.
 • Fındığı Tanıyalım
  Dünya´daki önemli rezervleri ülkemizde, Karadeniz bölgesinde bulundurmakta olduğuz fındık ile ilgili merak edilen tüm bilgilere Koz Kuruyemiş faydalı bilgiler köşesinde yer alan bu içeriğimiz aracılığı ile erişebilirsiniz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp