Yarma Buğday

21.9.2020

Yarma Buğday Nedir? Faydaları Nelerdir? Sorularınızın yanıtları ve Türkiye´nin en kaliteli yarma buğdaylarının siparişi için hemen Koz Kuruyemiş kurumsal web sitesini ziyaret edebilir ve bilgilere anında ulaşabilirsiniz.

Genel olarak bakıldığında bir çok yemeğin ana malzemesi olan yarma buğdayı ürününü firmamız tarafından temin edebilirsiniz. Yarma aslında sert buğday ürününün kaynatılmasının akabinde kurutulmasının sonrasında geleneksel tekniklerimiz ile dövülerek kabuğundan ayrılması ile elde edilmektedir. Temel olarak bakıldığında bulgur ürünü ile aslında aynı yöntemler kullanılarak elde edilmekte olan bu ürün, bulguradan daha az emek gerektirmektedir.

Türk Anadolu mutfak kültürü arasında bulunan yarma ürünü, genellikle aşure günleri öncesi çok talep gören bir üründür. Aşure tatlısı tabi her zaman yapıldığı için, sene içerisinde de daima talep gören bir ürün olan yarma, farklı yemeklerde, farklı tatlı tariflerinde de kullanılabilen, oldukça yararlı, besleyici bir tahıl ürünüdür.

Dövme buğday olarak da isimlendirilebilen yarma, yemeklerde, tatlılarda tercih gören bir üründür. Kendisine has bir lezzeti olan yarmanın buğday salatasında, keşkekte, aşurede, buğday pilavında, ayran aşı çorbasında, tarhanada da kullanıldığı bilinmektedir.

Yarma Buğday´ın Yararları

Tahıl ürünleri arasında en faydalı olanlardan biri olan buğday, çoğu zaman pirinç ürünü yerine tercih edilebilen bir üründür. Ürüne alerjisi bulunmayan herkesin hemen hemen beslenme listesinde mutlaka bulunması gereken bir üründür. Buğday tüketimi insana enerji vermektedir. Özellikle çocukların ve anne adaylarının da tüketmesi önerilen bir besindir.

Yarma buğdayının düzenli ve sürekli tüketimi ile içerisinde bulunan selenyum sebebi ile cildin beslenmesine katkı sağlanmaktadır. Buğday yarması saç derilerine, saç köklerine yarar sağlayan etkili bir besindir. Aynı zamanda buğday yarması iştah düzenlemesi ile bilinmektedir. Fazla kilolarından rahatsız olanlar için buğday yarması özel ve güzel bir seçenek olacaktır.

Buğday yarmasına baktığımızda içeriğinde yer alan proteinler bakımından oldukça zengindir. Vejeteryanlar içinde aynı zamanda ideal bir tahıldır. Buğday yarmasını et, süt ve yumurta gibi özel besinlerimiz ile birlikte tükettiğiniz zaman zaten zengin olan protein miktarını daha da zengin yapacaksınız.

İçeriğinde A vitaminini çokca barındıran yarma, aynı zamand aB vitaminleri bakımından da etkili sayılacak miktarda zenginliği barındırmaktadır. Lif içeriği yüksek olan buğday yarması, kalp, damar sağlığı için yarar sağlayabilen besinlerin liflerini, kandaki kolesterol düzeylerinin düşmesini sağlayabilmektedir.

Buğday yarması tüketmek kişilerin sindirim sisteminin düzenlenmesini de sağlayacaktır. Hipertansiyon Hastaları İçin Uygun olan buğday yarmasının yararları, faydaları saymakla bitmemektedir. Sizlerde KOZ KURUYEMİŞ kalitesi ile satışan, kalite kontrolü daima yapılmış olan, maksimum kalitedeki ürün gruplarımız içinde yer alan yarma ürününü sipariş verebilir ve anında adresinize ulaştırılması için yola çıkmasını talep edebilirsiniz.

Buğday ürünümüz için Doğal ürünler menümüzü ziyaret edebilir ve siparişlerinizi hemen oluşturabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

İletişim Bilgilerimiz
  • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
  • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp