Yerli Badem İçi Ürün Faydaları

13.4.2020

Yerli Badem İçi Ürün Faydalarının yer aldığı bu yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilir ve en iyi, en lezzetli, en kaliteli badem içi ürünlerini Koz Kuruyemiş kalitesi ile satın alabilirsiniz.

Öncelikle sitemizde bulunan " Şark Badem İçi " ürünümüzden kısaca bahsetmek isteriz. Sizler için özel seçim olan kaliteli ürünlerin içerisinde bulunan Şark Badem İçi yerli bir üründür. Ürünümüz Urfa yöresi ve Adıyaman yöresi üzerinde yetiştirilmektedir. Bölgenin yetiştirilen en kaliteli ürünleri olan badem içi tüketenler için muhteşem bir besin kaynağıdır. Bademin pek çok faydası bulunmaktadır. Aşağıda faydalarına değineceğimiz yazımızın başında kısa bilgi vermek gerekirse, badem tüketimi sayesinde kalp krizi riski önlenmekte ve kalp hastalıkları risklerini azaltıcı etkisi bulunmaktadır. Şark Badem İçi ürünü tamamen seçme olmasından ötürü iri tanelidir.

Koz Kuruyemiş olarak daima aynı kalitede ürünleri sizlere sunabilmek için her sene hasat zamanı Adıyaman ve Urfa yöremizden badem içi ürünlerimizi temin etmekteyiz. Ürünlerin tamamı tek tek kontrol edilerek mağazamızda sergilenmekte ve satışa hazır bir hale getirilmektedir. Kavrulması gereken ürünlerimiz yine firmamızın sadece kendine ait olan imalathanelerinde, özel taş tabanlı fırınlarda kavrulmaktadır. Diğer firmalardan Koz Kuruyemiş´i ayıran en büyük özelliklerinden birisi de kavrulacak olan bu ürünleri yavaş yavaş kavurmamızdır. Ortalama 2 saat süren kavrulma işlemlerimizi diğerlerinden ayırmakta olan en büyük özelliğimizdir. Genelde firmalar hızlı kavurma yapabilmek için paletli sistemlerde ürünleri 15 dakikada kavurur ve tezgaha koyar. Bizler her ürünü tek tek kontrol eder ve kavurma işlemini az önce de bahsettiğimiz üzere özel taş tabanlı fırınımızda ortalama 2 saat sürecek şekilde yaparız.

Seri üretime karşı olan Koz Kuruyemiş, daima kaliteli lezzeti sizlere ulaştırma gayretindedir.

Yerli Badem İçi Faydaları Nelerdir?


Badem ürünlerini tüketerek kilo kontrolünü sağlayabilir ve kötü kolesterolü düşürebilirsiniz.

Kalp Hastalıkları Risklerini Azaltır

LDL ( Kötü Kolesterol ) seviyelerinin yüksek olduğunda damar ve kalp hastalıkları riskleri de artmaktadır. Günde ortalama 20 adet badem tüketmek kötü kolesterolü belli bir oranda düşürmektedir ve bu nedenle de kalp hastalığı risklerini azaltmaktadır.

Cilt Koruyucudur

Güneş ışınları, stres cilde zarar vermektedir. Erken yaşlanmaya neden olan bu sebeplere badem içerisinde bulunan E vitamininin antioksidan içeriği sayesinde cildinizi koruyabilirsiniz.

Zayıflamaya Yardımcı ve Kan Sekeri Düşürücüdür

Badem içeriğinde bulunan karbonhidrattan fakir, yağ ve posa açısından zengin bir üründür. Bu ürün tüketenleri tok tutucu özelliğe sahiptir. Aynı zamanda tokluk sürenizi de uzatacaktır.

Kabızlık Sorunları İçin

Bağırsak ve kasların kasılması durumlarında bağırsak hareketlerinizin artmasına neden olacak bir ürün olan Badem kabızlığa iyi gelmektedir. Aynı zamanda kemik sağlığı içinde önemli bir kuruyemiştir.

Son olarak kilo kontrolüne yardımcı olan badem kuruyemiş ürünü kansere karşı sizleri korumaktadır. Sizlerde bu muhteşem özelliklere sahip olan badem ürününü hemen web sitemizden online olarak sipariş verebilirsiniz. Ürünlerimiz Türkiye´nin her yerine tazeliği bozulmayacak şekilde tasarlanan özel ambalaj çeşitlerimiz ile gönderilebilmektedir.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Kuru Kayısı Neye İyi Geliyor?
  Kuru Kayısı Neye İyi Geliyor? Sorusunun yanıtı ve kayısı kurusu ile ilgili bilgilendirme işlemlerimiz için kurumsal web sitemizde yayınlanan bu içeriğimizi inceleyebilirsiniz.
 • Kabak Çekirdeğinin Faydası Nedir?
  Kabak Çekirdeğinin Faydası Nedir? Sorusunun yanıtını arayan ve kabak çekirdeklerinin en kalitelilerini tüketmek isteyen ziyaretçilerimiz için bir çok bilgiyi sizlere sitemizden aktarıyoruz.
 • Fındıkta Hangi Vitaminler Bulunur
  Koz Kuruyemiş´in online satış sitesinde, sadece ürün satılmıyor! Aynı zamanda ürünlerle ilgili faydalı bilgiler de müşterilere sunuluyor. Fındıkta Hangi Vitaminler Bulunur? sorusunu bugün sizin için ele aldık.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp