Yöresel Antep Fıstığı İçi Ürünü

6.1.2021

Yöresel Antep Fıstığı İçi Ürününü sipariş vermek ve bu eşsiz lezzete sahip ürünü adresinizde tüketebilmek için hemen sitemizi ziyaret edebilir ve siparişlerinizi verebilirsiniz. Bu içeriğimizde size antep fıstığı içi ile ilgili bazı bilgiler, bazı besin değerleri ve faydalarından bahsedeceğiz.

Antep Fıstık Çeşitleri

Türkiye´nin ihracat alanında önemli bir konumda yer aldığı antep fıstıkları zengin bir proteine sahiptir. Çerez olarak ve tatlıcılık sektöründe kullanımı oldukça yaygın olan antep fıstığı ürünlerinin tamamı Koz Kuruyemiş tarafından sizlere sunulmakta ve nerede olursanız olun, en taze şekilde sizlere ulaştırılmaktadır.

Antep Fıstığının Bazı Bilinen Faydaları

İçerisinde yer alan demir, kalori, yağ, fosfor, potasyum bakımından çok ama çok zengin bir üründür. B1 vitamininde oldukça fazla olduğu bu ürünün sağlığa cok fazla yararı bulunmaktadır. Besin değerleri bakımından araştırmalar yapıldığında antep fıstıkları insan sağlığına yararlı ve insan sağlığının korunması amacı ile gerekli olan bir çok enzimi içermektedir. İnsanlarda göz, ağız, saç, cilt, sinir sistemi ve karaciğer sağlığını korumak amacı ile gün içerisinde bir avuç kadar antep fıstığı tüketilmesi önerilmektedir.

Antep Fıstık Ürününün Ortalama Besin Değerleri

Bir antep fıstığının ortalama olarak besin değerlerine bakacak olursak, 100 Gram antep fıstığında ortalama 565 kalori yer almaktadır. Antep fıstığının yine 100 gramını baz aldığımızda ortalama olarak bu üründe 46 gram yağ bulunmaktadır. Aynı gramajlarda bulunan ürünün ortalamasında yine 29 gram karbonhidrat, 21 gram protein, 1.1 miligram sodyum ve 1026 miligram potasyum yer almaktadır.

Kuruyemiş ürünlerinin en fazla tercih edilenleri arasında yer alan antep fıstıkları, doğal şekerli tadları ile bilinir. Üretimi ve işlenmesi oldukça zor olan, emek isteyen antep fıstığı ürünlerinin ülkemizde yetiştirilenlerinin en lezzetlileri, en kaliteli ve içerdiği besinler anlamında en yüksek değerlileri Koz Kuruyemiş ile sizlere sunulabilmektedir.

Koz Kuruyemiş firmasının web sitesinden hemen antep fıstığı siparişlerinizi verebilirsiniz. Fıstık içi veya kabuklu olarak antep fıstıklarının tamamı sitemizden alınabilmektedir. İstediğiniz gramajlarda dilediğiniz kadar siparişi online satış sitemizden verebilirsiniz. Güvenilir ödeme yöntemlerinin yer aldığı kurumsal sitemiz sizlerin hizmetindedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Datça Bademi Nedir? Neden Tercih Edilmeli
  Firmamızın bünyesinde satışını yaptığımız datça badem içi ürünü ile ilgili merak edilen bazı bilgileri sizlerle paylaştığımız bu içeriğimizi hemen inceleyebilir ve sorularınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
 • Tuzlu Antep Fıstığı
  Koz Kuruyemiş´te aradığın Tuzlu Antep Fıstığı seni bekliyor. Lezzetli ve kaliteli ürünlerin tamamı için kurumsal sitemizde yer alan ürünleri inceleyebilir ve anında sipariş verebilirsiniz.
 • 1.Kalite Siirt Fıstığı
  1.Kalite Siirt Fıstığı siparişi vermek istediğinizde sizlere en hızlı ürün teslimatı yapacak olan, hızlı kargo ve tazelik koruyucu özel paketler kullanan KOZ KURUYEMİŞ online satış sitesinden hemen sepetinizi oluşturun.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp